Jak testować na nietolerancje pokarmowe?

Każdy chce wiedzieć, jaki jest najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy ma jakąś nietolerancję pokarmową, czy nie. Uważam, że najlepszym sposobem, aby wiedzieć, co masz i czego nie masz, jest próba testowania na nietolerancje pokarmowe.

Ten artykuł ma zamiar powiedzieć ci najlepszy sposób, aby przetestować na nietolerancje pokarmowe. Tak więc, zacznijmy.

Dlaczego musisz wiedzieć, co masz?

Istnieje wiele powodów, dla których musisz przetestować na nietolerancje pokarmowe. Pozwól, że podzielę się z Tobą niektórymi z nich.

Aby zidentyfikować alergie i nietolerancje pokarmowe

Głównym celem testowania jest dowiedzenie się, co masz, a czego nie masz. Większość ludzi nie wie, jakie pokarmy mogą jeść, a jakich nie.

Jaki jest najlepszy sposób testowania na nietolerancje pokarmowe?

Najlepszym sposobem na przetestowanie nietolerancji pokarmowych jest wypróbowanie diety, która jest wolna od jakiegokolwiek rodzaju żywności. Dobrym pomysłem jest wyeliminowanie pewnych pokarmów na pewien czas. Jeśli nadal będziesz przestrzegać tej diety, wtedy będziesz w stanie dowiedzieć się, jaka jest najlepsza dieta dla Ciebie.

Jakie są najlepsze nietolerancje pokarmowe?

Teraz pojawia się pytanie, który rodzaj żywności jest najlepszy do testowania na nietolerancje pokarmowe. Oto najlepsze nietolerancje pokarmowe.

Nietolerancja glutenu

Jest to najczęstsza nietolerancja pokarmowa, która dotyczy prawie każdej osoby. Gluten występuje w pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie i ich pochodnych. Jeśli masz ten rodzaj nietolerancji to nie będziesz w stanie strawić białka znajdującego się w pszenicy, życie i jęczmieniu.

Nietolerancja nabiału

Główną przyczyną nietolerancji nabiału jest laktoza, która znajduje się w mleku i produktach mlecznych. Jeśli masz ten rodzaj nietolerancji to będziesz miał bóle brzucha, biegunkę, wzdęcia, nudności i wymioty.

Nietolerancja ryb oleistych

Jeśli masz ten typ nietolerancji, wtedy będziesz miał silny ból brzucha, ból głowy i wysypki skórne. Ryby, których możesz unikać to łosoś, tuńczyk, śledź, makrela, sardynki i skorupiaki.

Nietolerancja mięsa i drobiu

Możesz przetestować nietolerancję mięsa i drobiu, unikając czerwonego mięsa, wieprzowiny i drobiu. Jeśli cierpisz na ten rodzaj nietolerancji, wtedy doświadczysz bólu brzucha, nudności, zmęczenia i bólów ciała.

Wnioski:

Mam nadzieję, że jesteś w stanie określić, jakie są najlepsze nietolerancje pokarmowe. Stosując się do podanych wskazówek będziesz mógł wiedzieć co masz, a czego nie masz. Tak więc, zastosuj się do tych wskazówek, aby przetestować nietolerancje pokarmowe.