Jak zmierzyć tłuszcz na brzuchu

Czy wiesz, jak zmierzyć tłuszcz na brzuchu? Jest to jedno z częstych pytań zadawanych przez ludzi, którzy chcą sprawdzić swój procent tłuszczu w organizmie.

Tłuszcz brzuszny jest najbardziej niebezpiecznym rodzajem tłuszczu, ponieważ bezpośrednio wpływa na zdrowie osoby. Znajduje się on pod skórą brzucha i jest bezpośrednio związany ze zdrowiem organizmu.

Jak zmierzyć tłuszcz brzuszny?

Istnieją różne metody pomiaru tłuszczu w ciele, ale najbardziej powszechną metodą jest pomiar w pasie. Pierwszym krokiem jest owinięcie taśmy wokół brzucha tuż poniżej pępka. Jeśli widzisz, że taśma jest luźna to znaczy, że masz mniej tłuszczu niż w talii.

Następnym krokiem jest zmierzenie odległości pomiędzy dwoma liniami narysowanymi na taśmie. Jeśli odległość jest większa to znaczy, że masz więcej tłuszczu niż w talii.

Wnioski:

Są to najbardziej popularne sposoby mierzenia tłuszczu na brzuchu. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na sprawdzenie procentowej zawartości tłuszczu w organizmie to musisz odwiedzić siłownię lub możesz zatrudnić profesjonalistę, aby to zrobić.