Korzyści z oddychania przez nos

Oddychanie przez nos jest bardzo powszechną rzeczą dla większości ludzi, a czasami nawet dla osób z problemami z nosem, są one zmuszone do oddychania przez usta. Ale jeśli chodzi o zdrowie, oddychanie przez nos jest uważane za znacznie lepsze niż oddychanie przez usta.

Dlaczego oddychanie przez nos jest lepsze od oddychania przez usta?

Przede wszystkim zrozumiesz znaczenie oddychania przez nos, jeśli słyszałeś o drogach oddechowych. Całe powietrze składa się z tlenu i azotu, które są zmieszane razem i nie można ich rozróżnić. Tak więc, kiedy oddychamy, tlen dociera najpierw do płuc, a potem azot.

W ten sposób oddychanie przez nos jest lepsze od oddychania przez usta. Ponieważ w pierwszej kolejności otrzymamy tlen, który jest niezbędny dla naszego organizmu, a po drugie do płuc dociera azot, który jest mniej szkodliwy dla naszego organizmu.

Jakie są korzyści z oddychania przez nos?

Oto korzyści płynące z oddychania przez nos:

Zdrowe płuca

Potrzebujemy tlenu, a kiedy oddychamy przez usta, tlen nie jest dostarczany do naszych płuc. Dlatego też pojawią się problemy w naszych płucach.

Zaleca się, aby w przypadku przeziębienia, kaszlu i innych problemów z układem oddechowym oddychać przez nos.

Utrzymuje zatoki w czystości

Kiedy oddychasz przez usta, bakterie i inne zarazki gromadzą się wewnątrz zatok, co sprawia, że problemy z zatokami narastają. Kiedy oddychasz przez nos, bakterie i inne zarazki docierają do płuc, a nie do zatok.

Pomaga pozbyć się przykrego zapachu

Zapach ciała powstaje z powodu bakterii i innych zarazków, które są zgromadzone w organizmie. Jeśli oddychasz przez usta, otrzymasz nieprzyjemny zapach, ale jeśli oddychasz przez nos, zapach nie będzie tam.

Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka

Rak jest poważnym problemem zdrowotnym, a kiedy oddychasz przez usta, zwiększa szanse na zachorowanie na raka. Kiedy oddychasz przez nos, tlen dotrze do Twoich płuc i dlatego będziesz w stanie walczyć z rakiem.

Wnioski:

Jak widać, oddychanie przez nos jest lepsze niż oddychanie przez usta. Stosując tę technikę oddychania, będziesz w stanie pozbyć się przykrego zapachu, zapobiec problemom z zatokami i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Tak więc, spróbuj oddychać przez nos i pozostań zdrowy.