Look retro: Powrót do lat 70. i 80.

Look retro: Powrót do lat 70. i 80.

Starą światłowymiarową kamerą w ręce, disco na parkiecie i błyszczące lustrzane kule unoszące się w powietrzu – to tylko niektóre z elementów, które powróciły do łask w ostatnich latach. Latami 70. i 80. święcą swoje triumfy w świecie mody, designu, muzyki i filmu. Przestały być jedynie wymarzoną epoką dla tęskniących za przeszłością, stając się modnym trendem przepełnionym nostalgią i rebelią przeciwko współczesności.

Niezapomniane style i modowe ikony

Jednym z najważniejszych elementów powrotu do lat 70. i 80. jest rewelacyjna moda. Falbany, dzianiny, neony, pastele, jaskrawe kolory, przetarcia i koszule w kratę ponownie zdobywają serca wielu osób. Stylowi retro towarzyszą również wiązane bluzy, obcisłe dżinsy, skórzane kurtki i długie płaszcze. Wygląd gwiazd takich jak Madonna, David Bowie czy muskularni superbohaterowie z filmów akcji wpływają na obecną modę i inspirują projektantów.

Nostalgia, która kręci płyty

Krążąc po salonach muzycznych, nie możemy nie zwrócić uwagi na rosnący popyt na winyle. Wielbiciele muzyki z lat 70. i 80. doceniają nie tylko brzmienie, ale również estetykę i niepowtarzalny charakter płyt. Ze względu na ogromną popularność winyli, wiele zespołów i artystów decyduje się na wydanie swoich albumów w tej formie fizycznej. Wspólne słuchanie muzyki na odświeżających retro wieżach daje niepowtarzalne doznania i wraca do przyjemności, którą zapewniały lata 70. i 80.

Dekoracje z ducha przeszłości

Powrót do lat 70. i 80. dotyka również designu wnętrz. Meble w stylu vintage, kolorowe dywany, tapety w kwiaty, ludowe wzory i wystawne lustra to nieodłączne elementy retro wystroju. Mieszkania i domy przesiąknięte atmosferą lat minionej epoki stają się oazą spokoju dla wielbicieli tego trendu. Charakterystyczne lampy, donice wiszące na suficie i plastikowe krzesła dodają wnętrzu niepowtarzalnego stylu i charakteru, który długo zapada w pamięć.

Głosy przeszłości na wielkim ekranie

Filmowe hity sprzed lat powracają na ekrany kin i platformy streamingowe. Romantyczne komedie, dynamiczne filmy akcji, ikoniczne science fiction – wszystko to sprawia, że fani kina są w siódmym niebie. Przeżywanie jeszcze raz emocji z filmów, które były hitem dekadę temu, to szansa na powrót do własnych młodzieńczych lat i przypomnienie pierwotnych fascynacji.

Make-up z przeszłością

Nie można zapomnieć o trendzie, który przejął serca wielu entuzjastek piękna – make-up stylizowany na lata 70. i 80. Kolorowe cienie, intensywne podkreślenie brwi, opalona skóra, matowe usta i abstrakcyjne kształty na twarzy to tylko niektóre z charakterystycznych cech tego look’u. Wizażyści z całego świata inspirują się ikonami tamtej epoki, tworząc niezwykłe i odważne stylizacje, które są wyrazem indywidualności i odwagi.

Retro w fotografii

Każde zdjęcie z odrobiną tęczy na bokach i niewyraźnymi krawędziami może przypomnieć nam o rosnącej popularności trendu retro w fotografii. Filtrujmy fotki, korzystamy z aplikacji do edycji zdjęć na smartfonach, aby nadać im charakterystyczny wygląd z przeszłości. Efekty vintage, lekko zniszczone zdjęcia i dominanty kolorystyczne z lat 70. i 80. sprawiają, że docieramy do młodszego pokolenia, które nie miało okazji doświadczyć tamtych lat i wprowadzamy je w nowy jednocześnie stare świadomość.

Wnętrza w stylu retro, muzyka z przeszłości, moda, filmy, make-up i fotografia – wszystko to składa się na nowoczesny trend powtarzający się w epokach. Latami 70. i 80. nie przestają nas zaskakiwać i sprawiać, że przenosimy się wstecz w czasie, by cieszyć się niepowtarzalnymi elementami tamtej epoki. Teraz czas ruszyć i przeżyć swoje własne przygody retro.