Jak zwiększyć pojemność płuc

Kiedy oddychasz przez nos, powietrze przechodzi do płuc, a następnie wydychasz przez usta. W tym procesie musisz wdychać powietrze, a następnie je wydychać. Ale ten proces zajmuje tylko 30% całkowitego czasu. Jak to się więc dzieje, że przez pozostałe 70% czasu płuca nie pracują?

Wszyscy wiemy, że kiedy oddychamy, nasz organizm potrzebuje tlenu. I dlatego, gdy weźmiemy głęboki oddech, nasze ciało wchłonie tlen, a następnie nasze ciało uwolni dwutlenek węgla. Tak więc, dla naszego organizmu ważne jest, że kiedy wdychamy powietrze, musi on wchłonąć maksymalną ilość tlenu i w tym samym czasie nasz organizm musi uwolnić maksymalną ilość dwutlenku węgla.

Jak to się więc dzieje, że można wdychać powietrze, a mimo to między wdechem a wydechem jest 70% przerwy. Jest coś, co kontroluje proces oddychania i nazywa się to pojemnością płuc. Jeśli nie jesteś świadomy tej koncepcji, możesz skorzystać z pomocy eksperta, aby to zrozumieć.

Co to jest pojemność płuc?

Pojemność płuc to maksymalna ilość powietrza, którą możesz wdychać i wydychać. Kiedy bierzesz głęboki oddech, twoje ciało wchłania tlen i zostaje on przekształcony w dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla zostaje uwolniony i sprawia, że powietrze jest wydychane. Proces ten jest kontrolowany przez płuca i zależy od ich pojemności.

Dlaczego jest to ważne?

Jak wiadomo, płuca są odpowiedzialne za proces pobierania i wydalania powietrza. Jeśli więc Twoje płuca są pełne dwutlenku węgla, to uniemożliwi Ci to oddychanie. To sprawi, że będziesz czuł się niekomfortowo i zaczniesz odczuwać, że nie możesz oddychać.

Tak więc, bardzo ważne jest, aby znać swoją pojemność płuc i upewnić się, że wdychasz i wydychasz prawidłowo. Oto, jak można poznać pojemność płuc.

Pomiar pojemności płuc

Pomiar pojemności płuc jest bardzo prosty. Wystarczy zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz znać swoją masę ciała, a drugą rzeczą jest zmierzenie wzrostu. Należy zmierzyć swój wzrost stojąc prosto i trzymając ręce nad głową. Możesz również użyć taśmy mierniczej i zmierzyć odległość od podłogi do czubka głowy.

Jest to podstawowy pomiar pojemności Twoich płuc.

Jak zwiększyć pojemność płuc?

Jeśli chcesz zwiększyć pojemność swoich płuc, to możesz wykonać następujące kroki.

1. Zwiększ masę ciała

Jest to najważniejsza rzecz dla zdrowych płuc. Jeśli masa ciała jest mniejsza, wtedy będziesz miał mniejszą pojemność płuc.

Zwiększ wagę wykonując ćwiczenia lub jedząc więcej.

2. Pij więcej wody

Kiedy pijesz wodę, to pomoże Ci utrzymać równowagę płynów w organizmie. Równowaga płynów w organizmie jest bardzo ważna, aby pozostać zdrowym i sprawnym.

3. Praktykuj jogę

Praktyka asan jogi pomoże Ci kontrolować swój oddech i będzie