Jak urazy kręgosłupa mogą powodować ból pleców

Bardzo trudno jest żyć bez naszych pleców. Nasze plecy podtrzymują nas podczas stania, siedzenia, podnoszenia, chodzenia, a także utrzymują nas w pozycji pionowej. Jeśli nasze plecy ulegną kontuzji, sprawi to, że nasze życie stanie się nieszczęśliwe. Nie możemy nawet chodzić bez bólu.

Urazy kręgosłupa mogą być spowodowane przez wypadek, chorobę lub stary uraz. Istnieją różne rodzaje urazów kręgosłupa i każdy rodzaj urazu może powodować różne rodzaje bólu. Jeśli doświadczasz bólu pleców, to lepiej zwrócić się o pomoc medyczną i poddać się leczeniu.

Oto najczęstsze rodzaje urazów kręgosłupa:

Złamanie kompresyjne

Złamania kompresyjne występują, gdy kręgi kręgosłupa ulegają zgnieceniu i kompresji. Twoje kości są osłabione z powodu urazu i stąd kości zaczynają się osłabiać. Może to powodować ucisk na nerwy i ukrwienie Twojego ciała.

Przepuklina dysku

Kiedy jądro miażdżyste kręgosłupa ulega przepuklinie, nerwy kręgosłupa zostają naruszone, a ból rozprzestrzenia się na inne części ciała.

Choroba zwyrodnieniowa dysku

Choroba zwyrodnieniowa dysku występuje, gdy dyski kręgosłupa stają się słabe i ulegają uszkodzeniu. Może to być spowodowane genetyką lub wiekiem.

Inne rodzaje urazów kręgosłupa

Inne niż wymienione powyżej, istnieje wiele rodzajów urazów kręgosłupa, które mogą powodować ból pleców. Należy pamiętać, że nie wszystkie urazy kręgosłupa będą powodować ból pleców. Rodzaj odczuwanego bólu i jego lokalizacja zależy od rodzaju urazu, który masz.

Wnioski:

Jeśli doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju bólu pleców, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i uzyskać kontrolę. Pomoże Ci to w leczeniu bólu pleców i szybkim powrocie do zdrowia.