Leczenie bólów migrenowych

Co to jest migrena?

Migrena to niezwykle bolesny ból głowy, który zwykle dotyka jednej strony głowy. Ból w migrenie może być nie do zniesienia i czuć się tak, jakby ktoś kłuł Twoją głowę. Czasami bólowi mogą towarzyszyć nudności, wymioty lub wrażliwość na światło. Migrena występuje, gdy mózg danej osoby staje się nadaktywny, powodując, że substancje chemiczne zalewają mózg i nerwy. Nadaktywny mózg uwalnia zbyt dużo substancji chemicznej zwanej serotoniną, która sprawia, że nerwy są wrażliwe.

Przyczyny migreny

Istnieje wiele przyczyn, które stoją za atakami migreny. Genetyka i hormony odgrywają dużą rolę w rozwoju migreny. Niektórzy ludzie mają dziedziczne podłoże, w którym mają tendencję do częstych migren. Są też ludzie, którzy dostają migreny z powodu poziomu hormonów. Na przykład, poziom hormonów żeńskich u kobiet podczas menstruacji i ciąży może wywołać migreny.

Rodzaje migreny

Istnieją trzy rodzaje migren. Są one znane jako klasyczne, z aurą i basilar. W klasycznej migrenie, pacjent zwykle ma silny ból po jednej stronie głowy. Jest to również znane jako jednostronny ból głowy. W migrenie z aurą, pacjent doświadczy silnego bólu głowy, który będzie postępował do drętwienia i mrowienia. Ten typ migreny jest również znany jako hemilateralny ból głowy. W migrenie podstawnej, pacjent doświadcza bardzo silnego pulsującego bólu głowy.

Leczenie migreny

Leczenie migreny zależy od nasilenia objawów.

Leczenie klasycznej migreny obejmuje stosowanie leków i środków przeciwbólowych. Są to najczęściej stosowane metody leczenia migreny.

Leczenie migreny z aurą obejmuje stosowanie leków przeciwdepresyjnych, przeciwpadaczkowych i przeciwdrgawkowych.

Leczenie migreny podstawnej wymaga stosowania leków przeciwdepresyjnych, przeciwbólowych, przeciwdrgawkowych i zwiotczających mięśnie.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o przyczynach i leczeniu migreny. Mam nadzieję, że podobał ci się ten post i jeśli masz jakieś pytania dotyczące migreny, to zostaw je w sekcji komentarzy.