Top 5 porad dotyczących leczenia jaskry choroby oczu

Jaskra jest drugą wiodącą przyczyną ślepoty po zaćmie. Jest to zaburzenie oka, które prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego, nerwu, który łączy siatkówkę oka z mózgiem. Jaskra powoduje utratę wzroku poprzez zniszczenie gałki ocznej.

Jaskra jest schorzeniem, które dotyka miliony ludzi na całym świecie, a liczba osób cierpiących na to schorzenie stale rośnie. Przewiduje się, że do 2020 roku liczba pacjentów dotkniętych jaskrą wzrośnie do 66,6 mln.

Chociaż objawy jaskry zwykle nie są widoczne gołym okiem, istnieją pewne wspólne oznaki jaskry. Niektóre z najczęstszych objawów to ból oczu, zaczerwienienie, niewyraźne widzenie, obrzęk powiek i zmniejszone lub zwiększone łzawienie. Istnieją dwa rodzaje jaskry, o których wiemy.

Jaskra pierwotna z otwartym kątem (POAG) jest najczęstszą formą jaskry. Charakteryzuje się ona podwyższonym ciśnieniem w oku. Jest to spowodowane, gdy płyn w oku gromadzi się. W przypadku POAG, ciśnienie wewnątrz oka staje się zbyt wysokie i zaczyna uszkadzać nerwy oka.

Jaskra wtórna z otwartym kątem jest również nazywana jaskrą normalnego ciśnienia. Ten typ jaskry jest spowodowany zablokowaniem systemu drenażowego oka. Kiedy drenaż jest zablokowany, płyn gromadzi się. Ciśnienie wewnątrz oka wzrasta, uszkadzając nerwy oka.

Jeśli masz któryś z wymienionych wyżej objawów, to znaczy, że cierpisz na jaskrę. Jeśli nie chcesz stracić wzroku, musisz leczyć ten stan najwcześniej. Oto pięć najlepszych wskazówek, które pomogą Ci w leczeniu choroby oczu, jaką jest jaskra.

1. Noś okulary przeciwsłoneczne

Jaskra to choroba oczu, która powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego i wzroku. Nerw wzrokowy jest główną strukturą, która pozwala Ci widzieć. To jest powód, dla którego bardzo ważne jest, abyś nosił okulary, jeśli cierpisz na jaskrę.

Najlepszym sposobem na ochronę oczu jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Okulary przeciwsłoneczne chronią Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami. Tak więc, będziesz w stanie utrzymać słońce z dala od swoich oczu.

2. Zapewnij sobie wystarczającą ilość snu

Jeśli nie dostaniesz wystarczająco dużo snu, może to wpłynąć na twoje zdrowie. Brak snu może prowadzić do stresu i wysokiego ciśnienia krwi. Bardzo ważne jest, abyś spał przez osiem do dziewięciu godzin dziennie.

3. Bądź na zdrowej diecie

Jaskra jest spowodowana z powodu wysokiego ciśnienia w oku. Ciśnienie wewnątrz oka może być kontrolowane, jeśli utrzymujesz się na zdrowej diecie.

Musisz jeść zdrowo i unikać śmieciowego jedzenia. Możesz jeść sałatki i owoce. Staraj się unikać tłustych potraw, soli, cukru i smażonych potraw.

4. Prowadź zdrowy tryb życia

Jeśli masz nadwagę lub cukrzycę, ważne jest, aby uzyskać