8 najważniejszych porad dotyczących zapobiegania zakrzepicy po operacji

Jeśli myślisz o poddaniu się operacji, to jest wiele rzeczy, które powinieneś rozważyć przed zabiegiem. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy przed operacją wykonano wymagane badania krwi. Należy również wykonać badania kontrolne swojego ciała oraz posiadać ubezpieczenie zdrowotne.

Po zabiegu należy wziąć jakieś leki na uśmierzenie bólu i należy nosić pończochy uciskowe przez dwa tygodnie. Aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji po operacji, należy przestrzegać instrukcji pooperacyjnych i słuchać rad chirurga.

Oto 8 najlepszych wskazówek dotyczących zapobiegania zakrzepicy po operacji.

Zawsze używaj skarpety uciskowej

Stosowanie pończochy uciskowej jest pierwszym i najważniejszym krokiem w zapobieganiu zakrzepicy. Pończocha kompresyjna pomaga w zapobieganiu tworzenia się skrzepów krwi w nogach, a także pomaga w zapobieganiu powstawania skrzepów krwi w płucach.

Unikaj używania wysokich obcasów

Ludzie, którzy noszą wysokie obcasy są podatni na zakrzepy krwi i jeśli nosisz wysokie obcasy to nie powinieneś nosić ich dłużej niż 2 godziny. Jeśli planujesz wyjść na zewnątrz, powinieneś nosić płaskie buty, a jeśli jesteś kobietą, nie powinieneś nosić obcasów w ogóle.

Nie należy stać przez długi czas

Osoba, która stoi przez długi okres czasu jest podatna na zakrzepy krwi. Zaleca się, aby nie siedzieć przez długie godziny w ciągu dnia, a jeśli planujesz siedzieć, to powinieneś to robić w fotelu z funkcją odchylania.

Unikaj siedzenia na twardej powierzchni

Siedzenie na twardej powierzchni, takiej jak podłoga, zwiększa ryzyko zakrzepicy. Dlatego powinieneś siedzieć na krześle, a jeśli jesteś kobietą, powinieneś używać krzesła z poduszką.

Stosuj dietę niskotłuszczową

Dieta niskotłuszczowa jest zalecana dla pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym. Unikaj tłustych i tłustych pokarmów, ponieważ zwiększy to ryzyko powstania zakrzepów krwi.

Unikaj alkoholu

Jest to jedna z najlepszych rzeczy, których należy unikać, jeśli przechodzisz operację. Alkohol jest jedną z największych przyczyn chorób serca. Będzie również zmniejszać krążenie krwi.

Pij dużo wody

Woda utrzyma twoje ciało nawodnione, a także zapobiegnie odwodnieniu. Pij 8 do 10 szklanek wody dziennie, a nie będziesz mieć żadnych problemów w swoim organizmie.

Wnioski:

Podsumowując, jest to 8 najlepszych wskazówek dotyczących zapobiegania zakrzepicy po operacji. Stosując się do tych wskazówek, uzyskasz zdrowy i aktywny styl życia.